Kaip Homely išmanųjį termostatą sujungus su šilumos siurbliu sutaupyti galima net tada, kai kyla kainos.

Pakalbėkime apie tarifus

Ne kiekvienam gali patikti mintis išsiaiškinti įvairius painius energijos tarifų tipus. Tačiau verta turėti bendrą supratimą; ypač todėl, kad jūsų pasirinkimas daro įtaką jūsų kišenei ir planetai.

Kintami tarifai – dviejų laiko zonų tarifas. Kilovatvalandės kaina keičiasi naktį ir savaitgaliais.

Fiksuoti tarifai – vienos laiko zonos tarifas. Kilovatvalandės kaina yra užfiksuota tam tikram laiko tarpui.

Šių tarifų atveju paprastai siūloma vieneriems ar dvejiems metams fiksuota kilovatvalandės kaina. Ir vėl, tokią pačią kainą mokate nepriklausomai nuo paros laiko, kuriuo naudojate energiją.

Išmanieji tarifai – kilovatvalandės kaina kinta kiekvieną dieną

Išmanieji tarifai (taip pat vadinami dinaminiais tarifais arba laiko zonų tarifais) veikia kitaip, nes mokate ne tik skirtingas kilovatvalandės kainas, bet jie kiekvieną dieną pasikeičia. Šių kintančių kainų grafiką energijos tiekėjas paskelbia prieš vieną dieną. Jeigu savo šilumos siurblį galite naudoti pigiausiais laiko tarpais ir išvengti brangiausių, tai sukuria galimybę sutaupyti.

Kodėl išmanieji tarifai yra patrauklūs šilumos siurblių naudotojams?

Šilumos siurbliai efektyviausiai veikia tada, kai namai yra gerai izoliuoti. Šilumos siurblys namus gali šildyti pigesnės elektros energijos laikotarpiais, o izoliuoti namai veikia kaip šilumos saugykla ir tai reiškia, kad šilumos siurblys gali išvengti veikimo brangesnių laikotarpių metu. Vandenį taip pat galima sušildyti pigiausių laikotarpių metu ir iki naudojimo laikyti rezervuare.

Skamba gerai, bet aš nesu nusiteikęs kiekvieną vakarą praleisti analizuojant visas kilovatvalandės kainas ir sudarant naują dienos šildymo grafiką.

Jokių problemų, nes Homely ir jo tarifų optimizavimo paslauga Smart+ visa tai už jus atliks automatiškai. Atsižvelgdamas į jūsų pageidavimus dėl temperatūros, jis, įvertindamas kintamus tarifus , sukurs taupymo požiūriu optimalius grafikus. Homely taip pat patikrina kitos dienos orų prognozę ir, sudarydamas grafiką, atsižvelgia į ją bei į tai, kiek namams užtrunka įkaisti ir atvėsti. Jaukumas ir taupymas, neaukojant komforto.

Ar Homely gali padėti taupyti, jeigu naudojuosi fiksuotu tarifu?

Taip. Tam tikri šilumos siurblio savininkai fiksuotam tarifui pirmenybę teikia dėl patogumo ir pastovumo. Ir tokiu atveju Homely gali padėti taupyti. Nors nebus galima pasinaudoti kainų svyravimo privalumais, bet bus įvertintos vietinės orų prognozės bei informacija apie namų įkaitimą ir atvėsimą. Atsižvelgdamas į tai, Homely sudarys tokį dienos šildymo grafiką, kuris užtikrins, kad šilumos siurblio veikimas būtų optimizuotas reikiamam namų komfortui ir jaukumui pasiekti.

Ar su Homely mano namai bus šilti ir jaukūs?

Žinoma. Mūsų analizė parodė, kad Smart+ režimu naudojamas Homely į namus perduoda 3,4 % daugiau šilumos. Kadangi Homely šildymui pasirenka pigiausius laikus, jis vis vien taupo. Jaukūs namai, mažesnės sąskaitos už šildymą ir mažesnis anglies pėdsakas – štai kodėl Homely yra išmanus šilumos siurbliams skirtas termostatas.

Ready to make your heating a lot smarter?
Follow the link below