Kaip geriausiai išnaudoti savo šilumos siurblį

Šilumos siurbliai yra efektyvūs, bet jeigu iki šiol turėjote tik dujinį katilą, turėtumėte atkreipti dėmesį į tam tikrus skirtumus. Čia pateikiame kelias pastabas ir patarimus apie tai, kaip geriausiai išnaudoti savo šilumos siurblį.

Šilumos siurblys gali įsijungti tada, kai to nesitikite.

Tai vienas iš dažniausiai pasitaikančių nuo katilo prie šilumos siurblio perėjusių namų savininkų pranešimų. Šildydami namus, šilumos siurbliai linkę veikti lėtai ir pastoviai. Įsivaizduokite, kad jūsų namas yra balionas, o viduje esanti šiluma yra oras. Kadangi namas nėra visiškai sandarus, nuteka nedidelis šilumos kiekis – panašiai kaip ir baliono atveju. Šilumos siurblys tai įvertina ir po truputį tiekia šilumą, kurios reikia jūsų pageidaujamai temperatūrai palaikyti.

Jeigu esate instaliavę mūsų išmanųjį Homely termostatą, tai jūsų šilumos siurblys gali įsijungti net tada, kai namuose yra jūsų pageidaujama temperatūra. Visa tai priklauso nuo to, kokį Homely režimą pasirinkote (ir nuo jūsų naudojamo tarifo), tačiau mūsų tarifų optimizavimo paslauga Smart+ ieško pigesnės elektros laikotarpių ir juos panaudoja tam, kad šiek tiek perpildytų „balioną“. Tai reiškia, kad galite išvengti šilumos siurblio veikimo brangesnių pikinių laikotarpių metu ir jūsų namuose pageidautina temperatūra sugrįš tada, kai jos reikės.

Palietus radiatorius, jie nebus karšti

Tai taip pat susiję su lėtu ir pastoviu šildymu. Jums nereikia alpinančiai karštų radiatorių, nes lėtai tiekiama šiluma yra viskas, ko reikia jaukiai jūsų pageidaujamai temperatūrai palaikyti. Todėl drungni radiatoriai yra visiškai normalu.

Kartais šilumos siurblys į jūsų poreikius reaguoja ne iš karto.

Šilumos siurbliai nemėgsta greito įjungimo, išjungimo ir vėl įjungimo. Šie „trumpi ciklai“ turi neigiamą poveikį techninei įrangai ir sutrumpina paties šilumos siurblio tarnavimo laiką. Dėl netyčia įvykstančių trumpų ciklų dažnai panaudojami tokį poveikį ribojantys procesai. Taip dažniausiai būna todėl, kad šilumos siurblys bando save apsaugoti. Tiesiog palaukite 30 minučių ir pabandykite dar kartą.

Tikimės, kad tai padės išvengti su jūsų šilumos siurbliu susijusių rūpesčių. Kodėl jums neišbandžius mūsų išmaniojo Homely termostato; tai vienintelis išmanusis termostatas, kuris yra sukurtas specialiai šilumos siurbliams ir kuris gali padėti sumažinti sąskaitas už šildymą.

Ready to make your heating a lot smarter?
Follow the link below