Kokie yra elektros tarifų tipai?

Pagrindinė informacija apie tarifus

Čia bus paaiškinta, kaip jie veikia, kuo skiriasi ir kaip Homely gali padėti sutaupyti.

Kintami tarifai – dviejų laiko zonų tarifas. Kilovatvalandės kaina keičiasi naktį ir savaitgaliais.

Fiksuoti tarifai – vienos laiko zonos tarifas. Kilovatvalandės kaina yra užfiksuota tam tikram laiko tarpui.

Šių tarifų atveju paprastai siūloma vieneriems ar dvejiems metams fiksuota kilovatvalandės kaina. Ir vėl, tokią pačią kainą mokate nepriklausomai nuo paros laiko, kuriuo naudojate energiją.

Išmanieji tarifai – kilovatvalandės kaina kinta kiekvieną dieną

Išmanieji tarifai (taip pat vadinami dinaminiais tarifais arba laiko zonų tarifais) veikia kitaip, nes mokate ne tik skirtingas kilovatvalandės kainas, bet jie kiekvieną dieną pasikeičia. Šių kintančių kainų grafiką energijos tiekėjas paskelbia prieš vieną dieną. Jeigu savo šilumos siurblį galite naudoti pigiausiais laiko tarpais ir išvengti brangiausių, tai sukuria galimybę sutaupyti.

Tarifai ir Homely

Homely galite naudoti su bet kokiu tarifu. Tačiau, jeigu norite optimizuoti savo taupymo potencialą, patariame pasirinkti išmanųjį arba dviejų laiko zonų tarifą. Kad galėtumėte pasinaudoti šiuo privalumu, Homely turi veikti režimu Smart+. Tai abonementinė paslauga, kuri pirmaisiais metais yra nemokama, o po to kainuoja 30 EUR per metus.

Sąskaitas už šildymą Homely gali sumažinti ir tuo atveju, kai naudojatės fiksuotu tarifu. Šitai jis atlieka, įvertindamas, ką sužinojo apie tai, kaip jūsų namas įkaista ir atvėsta, ir tada šią informaciją susiedamas su vietine orų prognoze. Tai reiškia, kad jūsų namai bus jaukūs, tam nepanaudojant daugiau energijos nei būtina. Tam Homely turi veikti režimu Smart. Išmanusis režimas yra įtrauktas nemokamai.

Ready to make your heating a lot smarter?
Follow the link below